tillage_pol1.jpgtillage_pol2.jpg

PRZEDSZKOLE NA HOŁOWIESKU

SZCZĘŚĆ  BOŻE wszystkim odwiedzającym stronę Parafii Opatrzności Bożej w Bielsku Podlaskim. Niech Pan Wam błogosławi, niech Pan rozpromieni oblicze Swe nad Tobą.

ks. Proboszcz.

a- OGŁOSZENIA 28.05.2023

 1. Dzisiaj za odmówienie hymnu „O Stworzycielu Duchu, przyjdź” można uzyskać odpust zupełny.
 2. Dziękujemy p. Iwonie Rutkowskiej za drzewka brzózki do Kościoła
 3. Jutro Uroczystość NMP, Matki Kościoła, Głównej Patronki Diecezji Drohiczyńskiej. Msze sw. o 8.30 i 18.00 Zapraszamy.
 4. W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
 5. 01 czerwca święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana oraz międzynarodowy Dzień Dziecka
 6.  W miesiącu czerwcu powracamy do stałych godzin Mszy św. we wtorki i czwartki o 7.oo
 7. W tym tyg. I-wszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W I-wszy czwartek dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne.
 8. -wszy piątek miesiąca nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa, o godz.18.00.
 9. I-wsza sobota nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP o godz.18.00 i różaniec wynagradzający Matek modlących się za swoje dzieci
 10. W czwartek rozpoczynamy czerwiec miesiąc poświęcony Najśw. Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe codziennie po Mszy św.  w niedziele po Mszy o godz. 8.30
 11. W soboty w godz. 10.oo - 12.oo spotkania Dzieci i młodzieży na zajęciach w Dworku.
 12. Parafia Bazylika organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach 07-13 marca 2024r. Cena 5960zł + 200 USD. Zainteresowani proszeni są o kontakt z ks. Adamem.
 13. Instytut „Niedziela” – wydawca Tygodnika Katolickiego, wydaje kolejny tytuł – tym razem kwartalnik w cenie 15 zł, do nabycia w zakrystii.
 14. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą wakacyjnych obozów dla dzieci i młodzieży z KSMem. Szczegóły na plakatach.
 15. Bóg zapłać za ofiary złożone na rzecz Kościoła i naszej parafii.

Jedna z dziewięciu w Polsce

Finaliści Konkursu Aktywna Parafia 2021: Parafia pw. Najświętszej Opatrzności Bożej w Bielsku Podlaskim w konkursie organizowany przez Katolicką Agencję Informacyjną pod patronatem honorowym bp. Artura Mizińskiego – Sekretarza Generalnego Konferencji Episkopatu Polski. /patrz/

https://www.ekai.pl/finalisci-konkursu-aktywna-parafia-2021-parafia-pw-najswietszej-opatrznosci-bozej-w-bielsku-podlaskim/?fbclid=IwAR0AKbyb4pxjkIH77JGSTlEFzYYmQMOF5o4AaZzrNhyYIyQy4n2D-RS2u68

    

 

OPATRZNOŚĆ W MEDJUGORIE/ 9-17.09.2021

  


  

W Bielskiej Opatrzności - bezpłatne zupy

Posiłki dla osób potrzebujących, to nowa inicjatywa realizowane przez Parafię pw. Najświętszej Opatrzności Bożej w Bielsku Podlaskim. Wydawanie bezpłatnych posiłków rozpoczęto w ostatnich dniach grudnia 2020r. Jak mówi ks Zbigniew Karolak proboszcz tejże parafii - inicjator akcji, już pierwszego dnia wydano około 40 posiłków. Zupę może otrzymać każdy kto się po nią zgłosi.

Takich działań nie da się zrobić nie ponosząc koszów, przyznaje ks Zbigniew Karolak, a zawierzając tę inicjatywę Bożej Opatrzności bez wahania wykłada prywatne pieniądze na zakup produktów do gotowania. Warto przypomnieć, że wiosną gdy Proboszcz zorganizował w „Przystani” szycie maseczek, materiał i gumki kupował za wynagrodzenie z posługi kapelana w szpitalu. Kapłan podejmując kolejne dzieło nie wątpi, że znajdą się też dobrzy ludzie, którzy zechcą wesprzeć do działanie, już teraz zgłaszają się osoby, które np. deklarują pokrycie kosztów zakupu chleba na cały tydzień.

Bezpłatne zupy w wkładką dla rodzin potrzebujących, to kolejna inicjatywa parafii pw. Opatrzności Bożej i działającej przy parafii „Przystani Opatrzności”, placówkę gdzie każdego dnia seniorzy korzystają z bezpłatnej rehabilitacji. Posiłki przygotowują osoby zatrudnione przez parafię oraz właśnie seniorzy korzystający z rehabilitacji w „Przystani”. Ks. Karolak dziękując za pomoc w przygotowywaniu posiłków zaznacza, że każde wsparcie jest mile widziane, po posiłki trzeb przewozić do centrum, a nieraz osoby, które po nie przychodzą potrzebują pomocy w pokonaniu schodów, ktoś robi zakupy, ktoś przygotowuje zestawy (zupa, chleb, jednorazowe sztućce), wszystko to stanowi jedną całość i każda zaangażowana osoba jest tak samo ważna i potrzebna

Wydawanie bezpłatnych zup odbywa się w dni powszednie w godz. 13.00 – 13.30.

Z ks. Zbigniewem Karolakiem rozmawiała Agnieszka Bolewska-Iwaniuk, audycję znaleźć można w internetowym Archiwum Dźwięków KRP.

Jako wkład do zupy wspiera MASARNIA  p. Bondarczuka i Pachwicewicza, piątkowe zupy rybne - SUEMPOL

 

PRZYSTAŃ OPATRZNOŚCI

      

   

Ojczyzno ma... tyle razy ....

Występ Zespołu naszej Parafii na centralnym koncercie podczas Miejskich uroczystości w Bielskim Domu Kultury.

https://www.youtube.com/watch?v=3XK4s03rtKo

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Otwarcie i poswięcenie Parafialnego Przedszkola

    We wtorek, 19 września 2017r. odbyło się poświecenie „Przedszkola na Hołowiesku”, otwartego przy Parafii Opatrzności Bożej w Bielsku Podlaskim.

W uroczystości poświecenia obok dzieci i rodziców wzięli udział przedstawiciele duchowieństwa, samorządowcy, dyrektorzy szkół i przedszkoli, dyrektor szpitala oraz bielscy przedsiębiorcy. W przemówieniach podkreślano, że dotychczasowa działalność parafii prowadzona jest na szeroka skalę i już teraz widać, że przedszkole, podobnie jak inne podejmowane dzieła, zdobyło swoje miejsce. Powstało ono  z inicjatywy Ks. proboszcza Zbigniewa Karolaka, w ramach projektu z Urzędu Marszałkowskiego.

Czytaj więcej: Otwarcie i poswięcenie Parafialnego Przedszkola

Uroczystości w Bielskiej Opatrzności

    

Zagubiony różaniec