tillage_pol1.jpgtillage_pol2.jpg

PRZEDSZKOLE NA HOŁOWIESKU

SZCZĘŚĆ  BOŻE wszystkim odwiedzającym stronę Parafii Opatrzności Bożej w Bielsku Podlaskim. Niech Pan Wam błogosławi, niech Pan rozpromieni oblicze Swe nad Tobą.

ks. Proboszcz.

Otwarcie i poswięcenie Parafialnego Przedszkola

    We wtorek, 19 września 2017r. odbyło się poświecenie „Przedszkola na Hołowiesku”, otwartego przy Parafii Opatrzności Bożej w Bielsku Podlaskim.

W uroczystości poświecenia obok dzieci i rodziców wzięli udział przedstawiciele duchowieństwa, samorządowcy, dyrektorzy szkół i przedszkoli, dyrektor szpitala oraz bielscy przedsiębiorcy. W przemówieniach podkreślano, że dotychczasowa działalność parafii prowadzona jest na szeroka skalę i już teraz widać, że przedszkole, podobnie jak inne podejmowane dzieła, zdobyło swoje miejsce. Powstało ono  z inicjatywy Ks. proboszcza Zbigniewa Karolaka, w ramach projektu z Urzędu Marszałkowskiego.

Wstęgę przeciął m.in. Biskup Drohiczyński Tadeusz Pikus, proboszcz ks. prał. Zbigniew Karolak i proboszcz parafii prawosławnej Andrzej Minko. W tym symbolicznym geście uczestniczyli też: rodzice  - państwo Laskowscy z dzieckiem, burmistrz Bielska Podlaskiego Jarosław Borowski, wójt gminy Bielsk Podlaski Raisa Rajecka, parafianin Tadeusz Leszczyński.
Biskup w kazaniu podziękował za inicjatywę i wysiłek, i przypomniał rodzicom, ze oprócz miłości rodzicielskiej, macierzyńskiej jest ważna miłość małżeńska - dzieci uczą się z gestów rodziców i naśladują, jak rodzice do siebie się odnoszą.
Przed zgromadzonymi na tym wydarzeniu gośćmi wystąpiły dzieci, a uzupełnieniem przedstawienia maluchów był występ zespołu działającego przy Stowarzyszeniu „Ojcowizna Ziemi Bielskiej”. Zespół wręczył dzieciom tort, a dzieci dały „starszakom” lizaki i podziękowały za malowidła na ścianach przedszkola, pokazujące postacie z bajek.
W „Przedszkolu na Hołowiesku” prowadzone są: rytmika, fizykoterapia, angielski, kołka plastyczne, matematyczne i teatralne, są też indywidualne i grupowe zajęcia z logopedą. Założyciel i dyrektor przedszkola ks. prał Zbigniew Karolak podkreśla, że przedszkole nie tylko zapewnia opiekę, ale troszczy się też o wychowanie dzieci. Motto przedszkola brzmi „Bo jakie początki, takie będzie wszystko”.
http://podlasie24.pl/bielsk-podl./kosciol/poswiecenie-przedszkola-przy-parafii-w-bielsku-podlaskim-/zdjecia/-22906.html